Sony Xperia Freestyle X Night 2012 Bratislava

Freestyle motokrosári si dali znovu zraz v Bratislave. Po roku bol opäť nahradený ľad v aréne Zimného štadiónu Ondreja Nepelu hlinou. Špičkový FMX jazdci tak mohli predviesť zaplnenému hľadisku svoje šialené kúsky.

Akciu odpálili jazdci rozjazdami, ktorými sa kvalifikovali do finále. Tento rok sa konečne diváci dočkali aj jázd Libora Podmola, ktorý kvôli zraneniu v minulom roku chýbal. A ten predviedol to, čo sa od neho očakávalo – perfektné triky a postup do finále. Rovnako miláčik publika z minulého roku Daisuke Suzuki, jazdiaci na Yamahe 🙂 predviedol čo dokáže. Na akcii sa ukázal aj slovenský jazdec Braňo Nikš, ktorý sa nedal zahanbiť a držal krok so svetovou špičkou.

Vo finále to najlepšie odskákal a do varu priviedol divákov David Rinaldo. Hala si mohla vychutnať jeho skok double-seat-grab-backflip. Tento skok skáče len niekoľko jazdcov na svete! Ani ostatní jazdci sa však nedali zahanbiť! Škoda Liborovho pádu, určite by bol výsledok tesnejší 🙂 a možno aj otočený.

Škoda, že pre problémy s poistkou nemohol na akcii skákať Edgar Torronteras, určite by to bolo ešte lepšie!


Diváci ako bonus od jazdcov dostali skoky 3 jazdcov súčasne ale aj povestný vláčik. A to niekoľkokrát za sebou. Tiež mohli obdivovať umenie ešte len 13-ročného Mateja Česáka. A ten si to tiež poriadne užíval.

Fanúšikovia extrémnych športov si určite prišli na svoje. A teším sa na ďalší ročník!

 

viac fotiek nájdeš na http://www.podujatie.sk/co-bolo/detail/sony-xperia-freestyle-x-night-2012-389.html

(808)