WTCC Slovakia 2012, Slovakiaring

Slovensko posledný aprílový víkend ožilo motorizmom. Na okruhu v Orechovej Potôni sa uskutočnil ďalší diel pretekov cestných automobilov WTCC. Okruhu, ktorý má necelé tri roky a je najdlhši v šampionáte sa podarilo prilákať svetovú špičku a zaradiť sa tak medzi elitné podujatia na svetovej úrovni. Novosť okruhu sľubovala napínavé súboje a to sa aj potvrdilo. Všetci jazdci sa zoznámili v sobotu s okruhom pri tréningoch a kvalifikáciách. A potvrdilo sa očakávané, pole-position si vybojoval maďarský jazdec Norbert Michelisz. V pretekoch však opäť dominovali Chevrolety a prvé víťazstvo v sezóne si pripísal Rob Huff. Za ním po horúcich chvíľkach dorazil vedúci jazdec šampionátu Yvan Muller a Gabriel Tarquini, ktorému okruh očividne sadol.

Okrem WTCC bojovali o body na okruhu aj jazdci ETCC, kde mala zastúpenie aj Slovenská republika. A vo forme slovenského tímu s českým jazdcom Michalom Matějovským získala víťazstvo. Svojimi časmi určite nesklamal ani Maťo Homola.

Všetci jazdci mali podporu vo forme skvelých divákov, ktorí si prišli vychutnať skvelé súboje a výkonné autá na okruh. Organizátori pripravili bohatý sprievodný program. Okrem iného boli zauímavé pre divákov najmä prechod boxovou uličkou, autogramiáda jazdcov alebo drifting show.

Dúfajme, že o rok sa preteky na okruh Slovakiaring opäť vrátia, prípadne k nim pribudnú ďalšie podujatia na svetovej úrovni.

Som rád, že som mohol byť pri premiére WTCC na Slovakiaringu a prinášam Vám malú ukážku ako to tam vyzeralo.

viac fotiek nájdete TU

(701)