25. výročie systému CANON EOS

Canon Inc. a Canon Marketing Japan Inc. oslavujú tento mesiac 25. výročie uvedenia systému Canon EOS, ktorý zahŕňa sériu SLR jednookých zrkadloviek EOS, bohatú ponuku skiel a širokú škálu príslušenstva  pre tento systém.

Systém Canon EOS debutoval v marci 1987 uvedením fotoaparátu EOS 650 a tromi výmennými objektívmi EF, vrátane EF35-70mm f/3.5-4.5. Tento mesiac si systém pripomenie oslavami svoju bohatú 25 ročnú históriu.

Skratka EOS vychádza z “Electro Optical System” a taktiež nesie svoje meno po gréckej bohyni ranných zôr. Systém uzrel svetlo sveta v roku 1987 ako prvý plne elektronický systém a reprezentoval najnovšiu generáciu AF zrkadloviek. Počas éry fotenia na film si EOS zrkadlovky vyslúžili vysoké uznanie od širokého spektra užívateľov, najmä vďaka inovatívnej technológii a dizajnu zameraného na kľúčové pojmy Canon – rýchlosť a jednoduchosť použitia. Počas tohto obdobia, spoločnosť uviedla top profesionálny model EOS-1 (v roku 1989). S uvedením kompaktného a ľahkého EOS Kiss (regionálne EOS Rebel XS alebo EOS 500) v roku 1993 spoločnosť zabodovala v neustále sa rozširujúcej základni užívateľov.

V roku 2000, keď bola v plnom prúde popularizácia digitálnych zrkadloviek,  nasledovalo predstavenie modelu EOS D30. Canon tak priniesol pokročilé technológie ako svoj vlastný snímač CMOS a vysoko výkonný DIGIC digitálny obrazový procesor v snahe ponúkať produkty, ktoré plnili firemné kľúčové koncepty vysokej rýchlosti, jednoduchého použitia a vysokú kvalitu obrazu.

Vlajkovou ľodou EOS-1D X na vrchole ponuky a čerstvo predstaveným EOS 5D Mark III, sa Canon môže pochváliť excelentnou obrazovou kvalitou a funkciami videa (napr. jeden celý diel televízneho seriálu Dr. House bol natočený modelom Canon EOS 5D Mark II). Canon tak svojimi zrkadlovkami dosiahol potreby užívateľov na všetkých stupňoch, od profesionálnych fotografov až po začínajúcich nadšencov.

Tiež EF objektívy uvedené spoločne so systémom EOS sa stali vodcami v tejto sfére. Jadrom sú použité skvelé technológie ako napr. Ultrasonic Motor (USM), Image Stabilization (IS), Subwavelength Structure Coating (SWC) anti-reflexná technológia alebo viacvrstvédifrakčné optické prvky. V súčasnosti zahŕňa rada EF cca 60 objektívou, ktoré poskytujú veľký rozsah výrazu fotografie.

 

zdroj: www.canon.com

(520)

Leave a Reply